Fen-Liseleri.com Banner
Fen Liseleri Ana SayfaTüm Fen LiseleriTüm ÜniversitelerFen Liseleri ve Üniversiteler Hakkında Tüm HaberlerTüm Lise DersleriTüm Meslek TanıtımlarıRehberlikFen Liseleri Forumları
Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi
Fen Lisesi Bilgileri

Adı : Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi
Şehir : Kütahya
Kuruluş Yılı : 1996
Web Adresi : http://ngfl.k12.tr
Toplam Öğrenci Sayısı : -
Okul Müdürü : Murat BİÇER
Adresi : 100. Yıl Mahallesi Afyon Yolu Polis Lojmanları Yanı KÜTAHYA
İletişim Bilgileri : TEL: (274) 227 13 21
FAX : (274) 227 13 20

Liseden Görüntüler
Tanıtım Videosu
Tanıtım Filmi


Fen Lisesi / Tarihçe

1996-1997 Öğretim yılında 48 öğrenci alarak Kütahya Fen Lisesi adıyla Emniyet Müdürlüğü karşısında eski Cumhuriyet Lisesi binasında eğitim öğretime açılmıştır.

12 Eylül 2005 tarihinde Hayırsever işadamı Nafi Güral tarafından yaptırılan ve Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılışı yapılan şu anda kullanmakta olduğumuz binasına taşınmıştır.

İlk mezunlarını 1999 yılında veren okulumuz 2010 yılında 12. Dönem mezunlarını vermiş ve bugüne kadar mezunlarından neredeye tamamını yükseköğretime yerleştirmeyi başarmıştır. 2005 ve 2007 yıllarında yerleştirme oranıyla Türkiye birincisi olan okulumuz 1999 – 2010 yılları arasında Fen ortalama ham puan türüne göre Türkiye ’de hep ilk 30 okul arasına girmiş 2005 yılında ise Türkiye ’de 5. Sıraya yerleşmiştir.

Nafi Güral Fen Lisesi 14 derslik, 4 laboratuar, 1 spor odası, 1 kütüphane, Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından donatılan 1 Bilgisayar Salonu, 1 bilgilendirme salonu ve 200 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Okulumuzun Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuarları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2006 yılı başında yenilenmiş ve kullanıma açılmıştır. Modern bir mimariye sahip okul binamızda kız öğrencilerimiz için 64, erkek öğrencilerimiz için de 128 öğrenci kapasiteli pansiyonumuz bulunmaktadır.

Okulumuz öğrencilerinin spor aktivitelerine yardımcı olmak üzerede Nafi Güral Fen Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği de kurulmuş olup halen müsabakalara katılmaktadır.

Fen Lisesinin Haritadaki Konumu


REHBERLİK
Rehberlikle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

MESLEK TANITIMI
Mesleklerle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

DERS ANLATIMLARI
Derslerle ilgili herşey videolu anlatımlar, formuller vs..

SOSYAL HAYAT
Derslerden sıkıldınız mı? Aradığınız herşey burada...

Fen Liseleri Facebook'ta
Anasayfa · Fen Liseleri · Üniversiteler · Haberler · Dersler · Videolar · Rehberlik · Forum· İletişim
Fen Liseleri © 2012