Fen-Liseleri.com Banner
Fen Liseleri Ana SayfaTüm Fen LiseleriTüm ÜniversitelerFen Liseleri ve Üniversiteler Hakkında Tüm HaberlerTüm Lise DersleriTüm Meslek TanıtımlarıRehberlikFen Liseleri Forumları
Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Süleyman Demirel Fen Lisesi
Fen Lisesi Bilgileri

Adı : Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi
Şehir : Isparta
Kuruluş Yılı : 1992
Web Adresi : http://www.isdfenlisesi.k12.tr
Toplam Öğrenci Sayısı : -
Okul Müdürü : Mehmet Çete
Adresi : Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi Eğirdir Yolu, 32300 / ISPARTA
İletişim Bilgileri : Telefon: 0 246 218 8278 - 0 246 218 8279
Faks: 0 246 218 6721

Liseden Görüntüler
Tanıtım Videosu
Tanıtım Filmi


Fen Lisesi / Tarihçe

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'nın 11.08.1992 tarih ve 16443 sayılı yazıları ile 4 sınıf olarak 1992-1993 öğretim yılında Eğitim ve Öğretime açılmıştır. Açıldığı ilk yıl ön kayıtla öğrenci alan okulumuz 1993-1994 öğretim yılından itibaren Bakanlığımızdan gelen sınavı kazanan öğrenci listesine göre öğrenci almaktadır.

Açıldığı yıl adı Isparta Fen Lisesi olan okulumuz daha sonra Bakanlığımızın 09.10.1992 tarih ve 21944 sayılı onayları ile Isparta Süleyman DEMİREL Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir.
Okulumuz ilk açılışında geçici olarak tahsis edilen Fatih Ortaokulu binasında Eğitim ve Öğretime devam etmiştir. 1995 yılının Mayıs ayında Süleyman DEMİREL Eğitim Kompleksi içindeki kendi okulumuz binasının tamamlanması üzerine kendi Eğitim-Öğretim binasına taşınmıştır. Öğrenci Pansiyon Binası olarak da Isparta Belediyesince geçici tahsis edilen Yedişehitler Mahallesindeki Sosyal Konutlardan 12 Dairelik bina kullanılmıştır.

Daha sonra 1994 yılında Süleyman DEMİREL Eğitim Kompleksi içinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait Pansiyon binasına geçici olarak taşınılmıştır. 2001 Ocak ayında kendi pansiyon binamızın tamamlanması üzerine okulumuz pansiyon binasına taşınılmıştır.

Su anda 2 Şube Hazırlık Sınıfı, 3 Şube Lise I. Sınıf, 3 Şube Lise II. Sınıf, 4 Şube Lise III. Sınıf olmak üzere 12 şubede 269 Öğrenci ile Eğitim-Öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda; 16 Derslik, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Yabancı Dil Laboratuarı, 1 Bilgisayar Destekli Sosyal Bilimler Dersliği, 1 Biyoloji Laboratuarı, 1 Kimya Laboratuarı, 2 Fizik Laboratuarı, 1 Internet Salonu, 1 Konferans Salonu, 1 Kapalı Spor Salonu, 1 Toplantı Salonu, 1 Kütüphane ve Çok Amaçlı Açık Spor Kompleksi bulunmaktadır. 

2003 yılında 9.dönem mezunlarımızı vermiş bulunuyoruz. İlk verilere göre derece yaparak ilk 100'e giren öğrencilerimiz Türkiye 16'ncısı, 43'ncüsü ve 61'ncisi olmuşlardır. Yeni dönemde yeni anlayışla bu başarıları daha da artırarak sürdürmeyi amaçlamaktayız. Ülkemizin; bilim ve teknikte ilerlemesi için ihtiyacı olan araştırmacı gençlerin alt yapısını oluşturan Fen Liselerine gereken önemin verilmesi hepimizin amacı olmalıdır. Çünkü Atatürk'ün dediği gibi medeniyet düzeyinin yükselmesi ancak İlim ve Fenle olur.

Ülkemize yön verecek gençlerimize insan olmanın gururunu ve önemini kavratarak Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı çağdaş değerleri özümsemiş, daima iyiyi, güzeli arayan, ailesine, çevresine ve milletine faydalı olmayı amaç edinmiş, üretken kişilik özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştirmek ve kişilik özellikleri ile bilimi sentezlemeyi öğretmek hedeflerimizdir.

Fen Lisesinin Haritadaki Konumu


REHBERLİK
Rehberlikle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

MESLEK TANITIMI
Mesleklerle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

DERS ANLATIMLARI
Derslerle ilgili herşey videolu anlatımlar, formuller vs..

SOSYAL HAYAT
Derslerden sıkıldınız mı? Aradığınız herşey burada...

Fen Liseleri Facebook'ta
Anasayfa · Fen Liseleri · Üniversiteler · Haberler · Dersler · Videolar · Rehberlik · Forum· İletişim
Fen Liseleri © 2012