Fen-Liseleri.com Banner
Fen Liseleri Ana SayfaTüm Fen LiseleriTüm ÜniversitelerFen Liseleri ve Üniversiteler Hakkında Tüm HaberlerTüm Lise DersleriTüm Meslek TanıtımlarıRehberlikFen Liseleri Forumları
Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Denizli Er-Bakır Fen Lisesi
Fen Lisesi Bilgileri

Adı : Denizli Er-Bakır Fen Lisesi
Şehir : Denizli
Kuruluş Yılı : 1996
Web Adresi : http://www.erbakirfenlisesi.com/
Toplam Öğrenci Sayısı : -
Okul Müdürü : Fikret KARATEPE
Adresi : Şemikler Mh., 20085 Denizli, Türkiye
İletişim Bilgileri : Tel: 0 258 372 1230

Liseden Görüntüler
Tanıtım Videosu
Tanıtım Filmi


Fen Lisesi / Tarihçe

Okulumuz 1996 – 1997 Eğitim – Öğretim yılında Eğitim ve Öğretime açılmıştır. Kurucu Müdür olarak Denizli Cumhuriyet Lisesi Müdürü Fikret Karatepe görevlendirilmiştir. Müdür yardımcılığına da Deniz Kösehan ve Ali Kaç görevlendirilmiştir.Okulumuz için ön kayıtlar Denizli Cumhuriyet lisesinde oranın imkânlarından faydalanılarak yapılmıştır.Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz arasında 1996 Fen Liseleri Giriş sınavında Türkiye 1. olarak İzmir Fen lisesini kazanıp gitmeyen Yusuf İzmirlioğlu, Türkiye 7. olarak İzmir Fen lisesini Kazanıp gitmeyen Fatih Çobanoğlu isimli öğrencilerimiz ile puanları birbirine yakın olan toplam 48 öğrenci okulumuzu tercih etmiştir. Okul binası olarak Çamlık Mahallesindeki Emsan İlköğretim Okulunun yanındaki o zaman kullanılmayan eski okul ayrılmıştır.1996–1997 Eğitim-Öğretim yılında görev

Yatılı öğrencilerimiz Cumhuriyet Lisesi pansiyonunda barındırılmış ve öğle yemeklerimiz de bu liseden taşıma ile getirilmiştir.Okul Koruma derneğimiz oluşturulmuştur. Derneğimizin Kurucuları; Kadir Kurucu (Avukat ), Mithat Ekici (Doktor) , Oğuz Cinbiş (Doktor), Emin Erdoğan (Doktor), Ümit Çobanoğlu (Eczacı), AbdurrahimBoyacılar (Emekli Öğretmen )Koruma derneği başkanlığına Av. Kadir Kurucu seçilmiştir.

Okulumuzun Binası olmadığı için Erbakır A.Ş. İle Denizli valiliği arasında Bir protokol imzalanarak, okul yapımı Erbakır A.Ş. tarafından üslenilmiştir. Bu protokol da eğitim–öğretim binası, Kız ve erkek öğrenci pansiyon binaları oyun alanları bulunmaktadır.  

1996–1997 Eğitim ve öğretim yılının 1. Döneminde Kasım ayında ilk Kadrolu öğretmen olarak Fizik öğretmeni Erden Çoban atanmıştır. 1998–1999 Eğitim – Öğretim yılında 2 yıl kaldıktan sonra bina yetersiz kaldığından dolayı Okulumuz Denizli Lisesi Bahçesinde bulunan TEV Anadolu Lisesinin boşalttığı binaya  taşınmıştır.

1998–1999 Eğitim ve öğretim yılında ilk kez ÖSS sınavına giren okulumuz öğrencileri Bireyselde Türkiye 6.lığı, Türkiye 11.liği çıkarmıştır.Gurup başarısı olarak ta tüm okullar arasında Türkiye 16.  olunmuştur.Bu durum fen lisesi ailesi tarafından gurur kaynağı olmuştur.

2000 yılı Eylül ayında Erbakır AŞ. Yapmış olduğu bina Milli Eğitime Devredilmiştir. Ekim Ayında Binaya taşınılmıştır.   Beden Eğitimi Öğretmeni Hüseyin Ayvaz ve öğrencilerle birlikte ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır.  Çimler yine öğrencilerimiz tarafından ekilmiştir.   Öğrencilerimiz okulumuza servislerle taşınmakta, İl dışından gelen öğrencilerimiz Denizli Anadolu Lisesinin (  13 km )  Pansiyonunda kalmışlardır.  

1999–2000 Öğretim yılı TÜBİTAK Fizik olimpiyatlarında Lise 2. sınıf öğrencimiz Ahmet Araç Türkiye 3. gelerek Bronz madalya almaya hak kazanmıştır.

2.Mezunlarımızın girdiği 2000 ÖSS Sınavında Bireyselde Türkiye 3. Mehmet Köseoğlu,  Bu ÖSS sınavında ilk yüzde 11 Öğrenci ilk binde 25 Öğrenci yer almıştır. Yine okulumuz 2000 ÖSS sınavı sonuçlarına göre okullar arası sıralamada Türkiye 11. olmuştur.  .2001 yılı ÖSS sonuçlarında okulumuzdan bireyselde Türkiye 5.  Ahmet Araç Çıkmıştır. 

Okulumuz 2003 ÖSS sınavı sonuçlarına göre İTÜ’yü kazanan ilk 200 öğrenci arasına en çok öğrenci yerleştiren okul olmuştur. Bu durum İTÜ tarafından Her yıl düzenlenen Ragıp DEVRES ödülüne layık görülmemizi sağlamıştır. Okulumuz yılın okulu ilan edilmiştir.

Fen Lisesinin Haritadaki Konumu


REHBERLİK
Rehberlikle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

MESLEK TANITIMI
Mesleklerle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

DERS ANLATIMLARI
Derslerle ilgili herşey videolu anlatımlar, formuller vs..

SOSYAL HAYAT
Derslerden sıkıldınız mı? Aradığınız herşey burada...

Fen Liseleri Facebook'ta
Anasayfa · Fen Liseleri · Üniversiteler · Haberler · Dersler · Videolar · Rehberlik · Forum· İletişim
Fen Liseleri © 2012