Fen-Liseleri.com Banner
Fen Liseleri Ana SayfaTüm Fen LiseleriTüm ÜniversitelerFen Liseleri ve Üniversiteler Hakkında Tüm HaberlerTüm Lise DersleriTüm Meslek TanıtımlarıRehberlikFen Liseleri Forumları
Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Çanakkale Fen Lisesi
Fen Lisesi Bilgileri

Adı : Çanakkale Fen Lisesi
Şehir : Çanakkale
Kuruluş Yılı : 1994
Web Adresi : http://www.cfl.k12.tr
Toplam Öğrenci Sayısı : -
Okul Müdürü :
Adresi : Armutlu Mevkii Küme Evler no.1 Çınarlı Köyü/ÇANAKKALE
İletişim Bilgileri : Tel: 0286 217 39 34
Fax: 0286 212 98 71

Liseden Görüntüler
Tanıtım Videosu
Tanıtım Filmi


Fen Lisesi / Tarihçe

Çanakkale Fen Lisesi, 1994-1995 öğretim yılında Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 08/07/1994 tarih ve 10599 sayılı Oluru ile eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. 2010-2011 eğitim öğretim yılı Mart ayında mevcut yerleşkesine taşınan Fen Lisesi, bir fen lisesinin ihtiyaç duyabileceği alt yapı ve fiziksel ihtiyaçlar gözetilerek planlanan (yaklaşık, 47.000 m2 alana sahip) yerleşkede; bir okul binası, kız ve erkek karma pansiyon binası, spor alanları ve lojman yer almaktadır. Çanakkale Fen Lisesi, kuruluşundan bu yana ihtiyaç duyduğu fiziksel ortam ve donanımları acilen hayata geçirme ve öğrencilerine bilimsel etkinlikler kadar yaşama dair güzel alışkanlıklar kazandırma ilkesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Sosyal ve bilimsel etkinlikler alanında Çanakkale’nin adını temsil etme sorumluluğunun farkında olan Çanakkale Fen Lisesi ilk günden beri birçok başarıya imza atmıştır. Gerek il çapında ve gerekse ülke genelinde yakaladığı her başarı bir sorumluluk olarak algılanmakta ve Çanakkale Fen Lisesi, asla durmadan ilerlemek ilkesiyle her yıl yeni başarılara adını yazdırmaktadır. Üniversiteye hazırlık aşamasında öne çıkan kurumumuz, “Türkiye derecelerini” bir gelenek haline getirmiştir. Mezun ettiği öğrencileri ülkenin en saygın ve seçkin üniversitelerine gönderen okulumuz, 2008-2009 ve 2010 yılı ÖSYM sonuçlarına göre: üniversite yerleştirme seviyesi yönüyle “Türkiye’nin ilk üç okulu” arasındadır. Mezunlarını ağırlıklı olarak Tıp ve Mühendislik alanlarına yönlendiren Çanakkale Fen Lisesi son 2011 ÖSYM verilerine göre “Türkiye 2.’si” çıkarmış ve her yıl olduğu gibi öğrencilerini en seçkin üniversitelerine yerleştirmiştir. Yine her yıl olduğu gibi 2011 yılı itibariyle İTÜ’ye en fazla öğrenci gönderen okullar arasına giren Çanakkale Fen Lisesi adı geçen üniversite tarafından teşekkür belgesiyle taltif edilmiştir.

Öğrencilerini; Bilimin önemini kavramış, çalışma ve iletişimi bilimsel ölçütlerle yapan, bilimsel bilgiyi kullanabilen, teknolojik gelişmelere uyum sağlayan ve bu gelişmelere katkıda bulunma özgüvenine sahip görev ve sorumluluk bilincinde; bilgili, deneyimli, Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, ülkesini ve milletini seven, kişilikli, bilinçli, kendi kendisiyle ve başkalarıyla yarışan, medeni cesaret sahibi bireyler olarak yetiştirip tümüne; ortaöğretim düzeyinde azami bir genel kültür birikimi kazandırarak, çok yönlü; soyut, eleştirel, yaratıcı, yapıcı, bağımsız, mantıklı ve analitik düşünme becerisini kazandırmış, fen ve matematik alanında yüksek öğrenimin seçkin üniversitelerine hazırlayan Çanakkale Fen Lisesi, bu kazanımların daha hızlı ve yüksek verim ilkesiyle hayata geçirilebileceği etkinlik ortamlarına acil seviyede ihtiyaç duymaktadır.

Fen Lisesinin Haritadaki Konumu


REHBERLİK
Rehberlikle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

MESLEK TANITIMI
Mesleklerle ilgili herşeye ulaşabilmek için tıklayın.

DERS ANLATIMLARI
Derslerle ilgili herşey videolu anlatımlar, formuller vs..

SOSYAL HAYAT
Derslerden sıkıldınız mı? Aradığınız herşey burada...

Fen Liseleri Facebook'ta
Anasayfa · Fen Liseleri · Üniversiteler · Haberler · Dersler · Videolar · Rehberlik · Forum· İletişim
Fen Liseleri © 2012